Як правильно говорити, і чи є різниця між цими словами?
Ми у Plan D звикли розбиратися в усьому ґрунтовно, тому ще до появи нашої depilation point і перед вибором назви для салону, провели ретельне дослідження цієї теми.
Ми «підняли» всі основні англійські словники, аби знайти правильні значення цих запозичених слів, їхнє походження, і навіть заручилися допомогою спеціалістки з англійської Тетяни Маркової. І ось про що ми дізналися.
ДЕПІЛЯЦІЯ
Це слово виникло ще у XVI столітті і означає ЗАГАЛЬНЕ поняття видалення волосся. To depilate – to remove the hair from (skin etc.)
Наприклад: I've depilated my underarms and legs.
Префікс de- означає відокремлення, позбавлення, видалення, відсутність тощо, а -pilus означає волосся, пух. Тобто це – будь-яке видалення волосся загалом, незалежно від використаних інструментів, матеріалів, а також результатів.
ЕПІЛЯЦІЯ
Слово «епіляція» є похідним від «депіляція», і з'явилося воно значно пізніше, у XIX столітті.
To epilate – to remove (hair) from (the body) by pulling it from the root using physical, chemical or radiological agents.
Наприклад: I epilate and exfoliate my legs and underarms in the shower.
Префікс e(x)- означає «з», «поза», видалення, витягання, вилучання, випадання, а -pilus означає волосся, пух.
Також існує інтерпретація «епіляції» як методу саме глибокого видалення волосся (з руйнуванням волосяної цибулинки): воскова, цукрова, лазерна епіляції, електроепіляція тощо. Це трактування цілком має право на життя хоча б тому, що саме так сприймається більшістю людей.
Водночас, як ми бачимо, обидва префікси (і de-, і e-) означають «видалення, усування» без зайвих відтінків і уточнень – як саме глибоко, надовго тощо.
А для видалення станком, кремом спеціалізованої назви немає, тому зазвичай їх також називають «депіляцією».
Ми – салон депіляції, адже спеціалізуємося на всіх актуальних і екологічних видах видалення волосся. Ми надаємо послуги воскової, цукрової, лазерної (і невдовзі – електро-) депіляції/епіляції.
Вживайте будь-яке з цих слів-синонімів на власний розсуд – так, як ви звикли. І це буде правильно!